Goal: Travels.

by - 3:32 PM

ENG

Everyone has some goals in the life. Smaller, bigger, less or more meaningful.
For me, one of more important and one of few, which I can and I want to write about publicly are travels.
World, getting to know new places, people, unknown and secret nooks, getting experience connected with unforgettable moments, feelings and beautiful memories has always been something what fascinated me, attracted as the magnet. I want more and more and more. I need it.
In my mind a plenty of plans and goals concerning places which I would like and I hope to visit is arising. I'm young, still the entire life before me and I'm counting I will manage to see the most as possible of the world, especially islands, little islands and heavenly beaches, to experience as the most happy moments and to remember them to the end of my life.


PL

Każdy ma w życiu jakieś cele. Mniejsze, większe, mniej czy bardziej znaczące.
Dla mnie, jednym z ważniejszych i jednym z nielicznych, o których mogę i chcę napisać publicznie są podróże.
Świat, poznawanie nowych miejsc, ludzi, nieznanych i tajemniczych zakątków, zdobywanie doświadczeń połączone z niesamowitymi przeżyciami i pięknymi wspomnieniami od zawsze było czymś, co mnie fascynowało, przyciągało jak magnes. Chcę coraz więcej i więcej. Potrzebuję tego.
W mojej głowie powstaje mnóstwo planów i celów dotyczących miejsc, które chciałabym i mam nadzieję odwiedzić. Jestem młoda, przede mną jeszcze całe życie i liczę na to, że uda mi się zobaczyć jak najwięcej świata, a zwłaszcza wysp, wysepek i rajskich plaż, doświadczyć jak najwięcej pięknych chwil i zapamiętać je już do końca.

You May Also Like

0 comments